Volunteering abroad….  As you probably noticed, I have been postponing entries about this topic for a longer while and not without the reason. Many of you have been telling me that you get overwhelmed with the options that are out there (which company to travel with? At what cost?), that there is a fear of responsibility for your health (how about the insurance? Vaccines?) You sometimes can’t specify the destination or even a type of program (social work/ conservation/ medical etc.) you woud decide on. And even if you do – you know your parents may simply say no. (that’s a big one, believe me I know where you are coming from).


Wolontariat za granicą… Jak pewnie zauważyliście, odkładałam publikowanie artykułów na ten temat już od dłuższego czasu. I nie bez powodu. Wielu z was, zarówno osobiście jak i poprzez social media dzieliło się ze mną wrażeniem, że ilość opcji i dostępnych możliwości wolontariatu międzynarodowego jest przytłaczająca i wręcz zniechęca Was do wyjazdu! Pytacie bardzo często: „Którą organizację wybrać? Jak pokryć koszty podroży?” Pojawia się obawa o Wasze bezpieczeństwo i zdrowie. Czytając wiele ofert, często nie możecie wybrać kierunku lub charakteru wyjazdu. Pytacie, czy „lepiej” jest pracować na rzecz środowiska, z dziećmi, a może zaangażować się w wolontariat medyczny? Wielu z Was, nawet jeśli podejmie już decyzję, wie że rodzice niekoniecznie będą chcieli ją poprzeć lub po prostu nie wyrażą zgody – wierzcie mi, rozumiem te rozterki w stu procentach 🙂

projects-abroad-group-photo-philippines.1200

 

I know that all you want to do is go places and experience an adventure, while doing something good at the same time. I hear you. I understand all these doubts as well as desires very well. I know they can be owerwhelming and have tested the answers on my own skin. 🙂

Therefore, I realized that one blog post simply won’t answer all these questions. Volunteering abroad is a wonderful and a life-changing adventure and I want all of you who wish to experience it be able to do so. That means – you have to be well informed and confindent about what you decide on.


Wiem, że chcecie po prostu podróżować, przeżywać przygody, a przy okazji zrobić coś dobrego dla świata 🙂 Kto z nas nie chce? Rozumiem wszystkie Wasze wątpliwości i pędzące marzenia doskonale, i wiem, że taka mieszanka emocji może być naprawdę przytłaczająca. Testowałam na własnej skórze 🙂

Biorąc to wszystko pod uwagę, uznałam, że jeden artykuł nie przyniesie Wam wystarczających odpowiedzi i nie wyczerpie dyskusji. Wolontariat za granicą jest wspaniałą, zmieniającą życie przygodą i chciałabym, żeby każdy z Was, kto marzy o takim doświadczeniu, mógł to marzenie spełnić. To oznacza, że musicie mieć wystarczająco dużo przydatnych informacji I CZASU, żeby być pewnym decyzji, którą podejmiecie.

alicja-borzyszkowska-1.1200

For that reason – since now on I will be regurally publishing articles about volunteering abroad under a designated tab “Volunteer abroad” on this website – you will find it on the home page.

All of the information will be based on MY experience with international volunteering. I am not going to copy something you can type into Google and get in two clicks. 🙂 I want this to be our’s and as helpful and direct to you as it can be. What may have worked for me however, may not be good for you and that’s okay as well. I am happy to answer all your questions so that in the end you will all end up with a project that is just for you. 


Od tego momentu, będę więc cyklicznie publikować artykuły na ten temat pod zakładką „Volunteer Abroad” – wolontariat zagraniczny. Możecie ją znaleźć na stronie głównej.

Wszystkie informacje będą oparte o MOJE doświadczenia. Nie będę pisać tego, co możecie wyszukać w Google dwoma kliknięciami, nie o to chodzi. 🙂 Chce, żeby ten cykl był w 100% nasz i tak pomocny i dedykowany Tobie, jak tylko może być.

To nie oznacza jednak, że projekty i organizacje, z których skorzystałam ja, będą idealne dla Ciebie. W porządku, każdy z nas jest inny, mamy różne potrzeby. Ja jestem tu właśnie po to, żeby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania, tak żeby każdy z Was na koncu drogi znalazł dla siebie opcje, która będzie „jego”. 🙂

 

Step by step we will cover the following:

How to choose the best type of program for you?

Who to travel with? I will give you a list of the organizations I know, reccomend, and have experience with, as well as those I knew from my friends-volunteers.

Where to travel? Which continent and country will suit your needs?

When is the best time to volunteer abroad?

How to AFFORD and cover the costs of your journey?

The ways you can get your parents on board.

Medical information – how to make sure you will get home in one piece? 😀

Tips on packing and what NOT to bring.

What to expect and how to prepare before you leave.

Thgoughts and insights from the volunteer experience in various locations across the globe.

Coming back – what’s next?

The alternatives if you made/ had to make a decision not to go. -> It’s not the end of the world! 😀

 


Krok po kroku wyjaśnimy:

Jak wybrać program wolontariatu za granicą, który będzie dla Ciebie najlepszy

Z kim pojechać? Podzielę się z Wami moją listą organizacji, które znam osobiście, z którymi mam doświadczenie, jak również te polecane mi przez znajomych.

Gdzie pojechać? Który kontynent i kraj najlepiej spełni Twoje oczekiwania?

Kiedy najlepiej wyjechać?

W jaki sposób POKRYĆ KOSZTY wyjazdu i podroży?

Jak rozmawiać z rodzicami o Twoim wolontariacie?

Sprawy medyczne – jak upewnić się, ze wrócisz do domu w jednym kawałku. 😀

O czym pamiętać przy pakowaniu i wskazówki czego NIE zabierać ze sobą na wyjazd

Czego się spodziewać i jak przygotować się do wyprawy?

Zapiski i wspomnienia z moich doświadczeń, jako wolontariuszki w różnych lokacjach na świecie.

Powrót – i  co dalej?

Alternatywy dla wolontariatu za granicą – Jeśli nie możesz pojechać, spokojnie – to nie koniec świata. 😀

 

I think breaking the topics up into smaller chunks will help us all keep it clear and stay focused on our goal. I will keep the posts short and informative to the best of my ability.

For a good start, I have cool news for you. A wonderful organization “Projects Abroad” which flew me over to Botswana and South Africa for my very first volunteer abroad experience has a PROMO for you!

If you mention my name in your application for any project you will get 5% off for your first travel with them and 10% off if you go on another one! Projects Abroad is a unique organization with 26 years of experience and a beautiful purpose. They are now operating in 30 destinations worldwide.

Go check their website: www.projects-abroad.org and and instagram account @projectsabroadglobal (it’s sooo beautiful <3) and get ready for the next post from my cycle “Volunteer Abroad”!  

 

FullSizeRender 5

FullSizeRender 7

FullSizeRender 6


 

Myślę, że takie spojrzenie pozwoli nam zachować przejrzystość w temacie i pozostać skupionym na celu wyjazdu.

Na dobry początek, mam fajną wiadomość. Wspaniała Organizacja „Prjects Abroad”, z którą wybrałam się na mój pierwszy wolontariat za granicą do Botswany i Afryki Południowej, ma dla Was super PROMOCJĘ!

Jeśli wspomnicie moje imię przy aplikacji na którychkolwiek z projektów, otrzymacie 5% zniżki na pierwszą podróż i 10% na każdą kolejną! Projects Abroad to wyjątkowa Organizacja z 25-cio letnim doświadczeniem i piękną misją. Obecnie, ich wolontariusze działają w 30 krajach na całym świecie.

 

Sprawdźcie koniecznie najnowsze informacje na ich stronie internetowej www.projects-abroad.pl (ang. www.projects-abroad.org) i Instagramie @projectsabroadglobal (pol. @projectsabroad_polska ). I już niedługo następny artykuł z cyklu! -> sprawdzajcie mojego Facebooka i instagrama @plantinglife .

-A

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *